životopis

Nová začínající dětská herecká hvězdička Tereza Šedivá se narodila 22. října roku 2003. Její maminkou je Veronika Habadová,která je kmotřenkou známé české herečky Marie Rosůlkové.

V roce 2011 se stala starší sestrou maličké Lucie, která již také dělá své první herecké krůčky. (Sanitka 2, Křižovatky života,Ordinace v růžové zahradě).

Všestranně nadaná holka se i přes útlý věk chová jako skutečná profesionálka.Zahrála si již v několika filmech,seriálech,ale nadání má i jako fotomodelka, kdy již v roce 2007 fotila jako dětský model pro časopis.

V roce 2010 jí oslovil fotograf Václav Michálek, se kterým nafotila prezentaci na jeho stránky a byl zjištěn její obrovský talent.Od té doby se Tereza začla poohlížet po herectví a netrvalo to dlouho a dostala svou první malou roličku v seriálu Sanitka 2.

Nyní již má zkušenosti nejen v komparzních, ale také i v mluvených epizodních rolích a zahrála si i několik hlavních rolí.Velice dobře se učí texty,zvládne se robrečet a její mimika obličeje je přímo bravúrní.Terezka je velmi oblíbená pro svou bezprostřednost a trpělivost, a proto si jí často vyberou klienti sami.

V roce 2014 absolvovala hereckou školu, kde nabrala další zkušenosti pro své herecké výkony.

Terezka chodí do základní školy s rozšířenou výukou informatiky a zde musíme velmi poděkovat panu třídnímu učiteli Petrovi S.,který je velmi ochotný při omlouvaní Terky z výuky.

 

 

Více ve filmografii.